تبلیغات
گیاهان دارویی - پرداخت تسهیلات كم‌بهره به شركت‌های صنایع فرآوری گیاهان دارویی
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390

پرداخت تسهیلات كم‌بهره به شركت‌های صنایع فرآوری گیاهان دارویی

سه شنبه 20 اردیبهشت 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد كشاورزی استان فارس، اسد شریفی اظهار داشت: با پرداخت تسهیلات كم‌بهره به این نوع واحدها می‌توان ضمن توسعه این واحدهای صنعتی و رفع مشكلات، انگیزه بیشتری را برای بخش تولید به وجود آورد.
شریفی خاطرنشان كرد: در حال حاضر شهرستان داراب دارای بیشترین سطح زیركشت گل محمدی در سطح كشور و حتی دنیاست به طوری كه این شهرستان را خواستگاه و پرورشگاه عالی‌ترین نمونه گل محمدی ارگانیك معرفی كرده‌اند.
كارشناس و مسئول گیاهان دارویی سازمان جهاد كشاورزی فارس نیز با بیان این كه این استان با تولید 33 درصد گل محمدی مقام نخست در سطح كشور را دارد، اظهار داشت: در سال گذشته 170 لیتر اسانس و 7 میلیون و 661 هزار لیتر گلاب استحصال و 299 هزار و 750 كیلوگرم گل خشك و یك‌میلیون و 164 هزار و 50 كیلوگرم غنچه خشك تولید شده است.
حشمت‌الله صادقی افزود: فارس با سطح زیر كشت 4 هزار و 700 هكتار گل محمدی دیم و یك‌هزار و 232 هكتار كشت آبی، 42 درصد سطح زیركشت گلستان‌های محمدی را به خود اختصاص داده است.
وی با بیان این كه مقدار برداشت محصول به نوع ژئوتیك و میزان بارندگی بستگی دارد اضافه كرد: به طور معمول در مناطق دیم میزان برداشت 5، 1 تا 2 تن و در مناطقی كه آبیاری می‌شود 5، 2 تا حداكثر 3 تن در هكتار است.
كارشناس امور باغبانی سازمان جهاد كشاوری استان فارس در ادامه سخنان خود بر ضرورت بازاریابی این نوع محصولان نیز تأكید كرد و گفت: فارس به علت دارا بودن شرایط اقلیمی متنوع، وسعت و تنوع پوشش گیاهی، استعدادهای بالقوه بسیاری به منظور توسعه گیاهان دارویی صنعتی دارد.
صادقی خاطرنشان كرد: فرآورده‌های به دست آمده از گل محمدی فارس این قابلیت را دارند كه علاوه بر مصرف داخلی به استان‌ها و كشورهای دیگر نیز صادر شوند، بنابراین می‌طلبد تا با حمایت از كارگاه‌های صنعتی و هم‌چنین تقویت بازاریابی این محصولات بیش از پیش زمینه رشد و توسعه این صنعت فراهم شود.