تبلیغات
گیاهان دارویی - توسعه كشت گیاهان دارویی در ایلام ضروری است
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
سه شنبه 20 اردیبهشت 1390

توسعه كشت گیاهان دارویی در ایلام ضروری است

سه شنبه 20 اردیبهشت 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

جعفر حسین‌زاده امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت: با توجه به استعدادهای طبیعی و غنای رویشی استان ایلام امكان این مهم بسیار میسر است.
وی ادامه داد: بر این اساس این دستگاه اجرایی با تدوین برنامه‌ای این موضوع را در دستور كار خود قرار داده و طرح توسعه كشت گیاهان دارویی را پیگیری می‌كند. تاكنون نیز در این راستا برنامه‌های مختلفی را تدوین كرده كه می‌توان به اجرای طرح‌های تحقیقاتی در زمینه توسعه گیاهان دارویی اشاره كرد.
حسین‌زاده عنوان كرد: این برنامه‌های ترویجی و تحقیقاتی با همكاری جهاد دانشگاهی استان ایلام اجرا شده و نتایج مطلوبی داشته است.
رئیس مركز تحقیقات جهاد كشاورزی استان ایلام گفت: طی سال گذشته طرح‌های تحقیقاتی بسیاری در مناطق مستعد ایلام از جمله محسن‌آب و مزرعه تحقیقاتی رضا آباد واقع در شهرستان مهران و شهرستان شیروان چرداول اجرایی شده است.
این مسئول ادامه داد: تحقیقات و آموزش جهاد كشاورزی ایلام در راستای اجرای طرح‌های تحقیقاتی در بخش گیاهان دارویی برنامه‌های مختلفی را تدوین كرده كه سالانه به آن می‌پردازد و تاكنون نیز در این راستا موفقیت‌هایی را كسب كرده است.
وی در ادامه اضافه كرد: سالانه 70 طرح تحقیقاتی و پژوهشی در بخش‌های كشاورزی در این استان اجرایی می‌شود و نتایج آن در اختیار بهره‌برداران و جامعه هدف قرار می‌گیرد. این طرح‌ها در بخش‌های زراعت، باغبانی، اصلاح نباتات، شیلات، دامپزشكی و... در استان ایلام اجرا می‌شود.
حسین‌زاده یادآور شد: برای اجرای این تعداد طرح پژوهشی در استان ایلام 130 میلیارد ریال اعتبار ملی اختصاص یافته و صرف این مهم می‌شود.
این مسئول در پایان اذعان داشت: از چند سال گذشته تاكنون نیز 400 طرح تحقیقاتی در بخش‌های مختلف كشاورزی در استان اجرا شده است.