تبلیغات
گیاهان دارویی - جمع‌آوری 1500 كیلوگرم گیاه دارویی در سیرجان
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
دوشنبه 2 خرداد 1390

جمع‌آوری 1500 كیلوگرم گیاه دارویی در سیرجان

دوشنبه 2 خرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

بیژن غلامرضاپور امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سیرجان اظهار داشت: با توجه به نزول رحمت الهی در سال آبی جاری و پس از خشكسالی‌های متعدد و سرسبزی دشت و صحرا رویش گیاهان دارویی در شهرستان سیرجان قابل توجه است.
وی تصریح كرد: بانوان و دختران عشایر سیرجان موفق شدند، طی ماه‌های فروردین و اردیبهشت سال جاری مقدار یك هزار و 500 كیلوگرم گیاهان دارویی خشك شده از دامان طبیعت این شهرستان جمع‌آوری كنند.
رئیس اداره عشایری سیرجان بیان داشت: گیاهان دارویی جمع‌آوری شده شامل زیره، آویشن، آلاله، آنقوزه، پونه، كاكوتی و بومادران است كه به بازار مصرف داروهای عطاری عرضه می‌شود.
غلامرضاپور از افزایش 50 درصدی تولید فرآورده‌های دامی در عشایر منطقه سیرجان نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطرنشان كرد: در سال جاری 40 هزار كیلوگرم كشك، 20 هزار كیلوگرم روغن، 18 هزار كیلوگرم كرك و 18 هزار كیلوگرم پشم در این منطقه تولید شده است.
وی گفت: عشایر شهرستان سیرجان در سال جاری 25 هزار كیلوگرم بنه و بادام كوهی را نیز از مناطق عشایری خود برداشت می‌كنند.
شهرستان سیرجان دارای 2 هزار و 300 خانوار ایل‌های قرایی، لری، افشار، بچاقچی و راینی و طوایف مستقل است كه بیش از 250 هزار رأس دام را نگهداری می‌كنند و خشكسالی چند ساله اخیر موجب كاهش 50 درصدی دام عشایر منطقه شده است.