تبلیغات
گیاهان دارویی - اختصاص 5 هكتار زمین به كشت گیاه كاسنی
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
دوشنبه 16 خرداد 1390

اختصاص 5 هكتار زمین به كشت گیاه كاسنی

دوشنبه 16 خرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

رضا ابراهیمی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در جهرم اظهار داشت: در سال زراعی جاری در سطح پنج هكتار از اراضی روستاهای آرجویه و كراده این بخش گیاه دارویی كاسنی كشت شده كه از هر هكتار به طور متوسط 12 تن محصول برداشت میشود .
وی با بیان اینكه كشت این محصول همزمان با كشت گندم آغاز و همزمان با آن نیز برداشت می‌شود افزود: برداشت گیاه دارویی كاسنی نیز به صورت دستی بوده و نیاز به ماشین‌های پیشرفته كشاورزی ندارد و می‌توان آن را در زمین‌های خرد و كوچك نیز كاشت كرد.
مدیر مركز جهاد كشاورزی بخش سیمكان جهرم همچنین سطح زیر كشت سیر در بخش سیمكان را 7 هزار مترمربع عنوان كرد و ابراز داشت: با توجه به سازگاری مناسب این گیاه با این منطقه و در آمدزایی بالای آن انتظار میرود در سال زراعی بعد كشت این محصول افزایش چشم‌گیری داشته باشد.
وی با بیان اینكه كاشت گیاهان دارویی فرصت شغلی مناسبی برای جوانان جویای كار است بیان داشت: با ایجاد بسترهای لازم تمام افراد می‌توانند وارد این عرصه شوند.
ابراهیمی با اشاره به لزوم ترویج كاشت گیاهان دارویی در استان فارس خاطرنشان كرد: استان فارس با توجه به تنوع اقلیم، نزدیكی به آب‌های خلیج فارس و همچنین دارا بودن هشت درصد از مراتع كشور می‌تواند در زمینه كاشت و بهره‌وری گیاهان دارویی مؤثر واقع شود.
مدیر مركز جهاد كشاورزی بخش سیمكان جهرم اظهار داشت: در صورت فعال شدن بخش كاشت گیاهان دارویی می‌توانیم شاهد اشتغال‌زایی و توسعه فناوری در این استان باشیم.