تبلیغات
گیاهان دارویی - كشت گیاهان دارویی در كوهستان‌های مازندران
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
سه شنبه 17 خرداد 1390

كشت گیاهان دارویی در كوهستان‌های مازندران

سه شنبه 17 خرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

ابراهیم باغبانی امروز در حاشیه سركشی و بازدید از طرح‌های خودكفایی و اشتغال مددجویان بخش كلیجانرستاق و دودانگه شهرستان ساری در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در شهرستان ساری بیان داشت: در سال جاری یك‌هزار هكتار از اراضی شیب‌دار و كم‌بهره برای مددجویان تحت حمایت كمیته امداد امام خمینی (ره)مازندران نهال‌كاری می‌شود.
وی خاطرنشان كرد: برای ایجاد اشتغال خانگی و استفاده از امكانات كم و حداقل ظرفیت‌های محیط روستاها و مناطق جنگلی و بهره‌گیری از اراضی شیب‌دار طرح‌های اشتغالزایی مورد توجه است.
مدیركل كمیته امداد امام خمینی (ره) مازندران كشت گیاهان دارویی، كاشت درختان سیاه ریشه، درختان گردو، پرورش ماهی‌های زینتی و مرغ‌های بومی را از برنامه‌های محوری اشتغال دانست كه به صورت جدی پیگیری می‌شود‌.
وی گفت: فاز اول و مقدماتی این طرح‌ها با پرورش مرغ بومی در بین تعدادی از خانواده‌های تحت حمایت در منطقه محمدآباد دودانگه شهرستان ساری اجرا شده و در روزهای آینده نیز تعداد 12 هزار قطعه جوجه محلی بین مددجویان عرضه می‌شود‌.
مدیركل كمیته امداد استان مازندران تصریح كرد: در سال 89 مساحتی بیش از 230 هكتار از اراضی شیب‌دار كه سال‌ها بدون استفاده و یا كم‌بهره بوده‌اند با همكاری اداره كل منابع طبیعی مازندران و جهاد كشاورزی احیاء شدند.
باغبانی تصریح كرد: بر اساس این طرح، درختان سیاه ریشه از قبیل سیب، گردو و انار و...... نهال‌كاری شده است كه 30 هكتار آن مربوط به بخش‌های كلیجانرستاق و دودانگه شهرستان ساری بوده است.
مدیركل كمیته امداد استان مازندران گفت: امسال در نظر است كشت گیاهان دارویی و نهال كاری را در اراضی شیب‌دار و مناطق جنگلی استان به یكهزار هكتار توسعه دهیم.
وی در پایان گفت: هم‌اكنون یك هزار و 444 طرح خودكفایی در بین مددجویان تحت حمایت این نهاد در منطقه یك شهرستان ساری فعال است كه یك هزار و 823 نفر مشغول به كار هستند.