تبلیغات
گیاهان دارویی - تشكیل ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی در قم
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
دوشنبه 13 تیر 1390

تشكیل ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی در قم

دوشنبه 13 تیر 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

عباس پورمیدانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم‌ اظهار داشت: در معاونت فناوری ریاست جمهوری هفت ستاد هوا و فضا، بیوتكنولوژی، ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی و... فعال است.
وی ادامه داد: ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی متولی گیاهان دارویی در كشور است و بحث برنامه‌ریزی و هماهنگی در این امور را دنبال می‌كند.
معاون پژوهشی مركز تحقیقات كشاورزی و منابع طبیعی استان قم افزود: این ستاد در برخی استان‌ها كه زمینه فعالیت گیاهان دارویی در آن قوی است، ستادهای استانی تشكیل می‌دهد.
پورمیدانی تصریح كرد: پنجمین استانی كه این ستاد را تشكیل داده استان قم است كه ستاد استانی گیاهان دارویی نام دارد.
وی تصریح كرد: با توجه به ظرفیت‌های مناسب استان قم از نظر شرایط اقلیمی و اكولوژیكی برای كشت و گسترش گیاهان دارویی و فعالیت‌های پراكنده‌ای كه در این رابطه در استان صورت می‌گیرد، تشكیل ستاد گیاهان دارویی و طب ایرانی پیشنهاد شد كه مورد موافقت مسئولان قرار گرفت.
به گفته پورمیدانی، شناسایی گیاهان دارویی در استان، توسعه كشت گیاهان دارویی، شناسایی افراد خبره و صاحبنظر در زمینه طب ایرانی، برنامه‌ریزی در راستای ساماندهی عطاری‌ها و عرضه‌كننده‌های داروهای گیاهی، برقراری ارتباط بین بخش‌های مرتبط با موضوعاتی چون كارخانه‌های تولید داروهای گیاهی و تولیدكنندگان گیاهان دارویی، حمایت از پژوهش‌های مرتبط با گیاهان دارویی عمده فعالیت این ستاد است.