تبلیغات
گیاهان دارویی - آویشن ضد سرفه و تقویت كننده اعصاب است
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
جمعه 14 مرداد 1390

آویشن ضد سرفه و تقویت كننده اعصاب است

جمعه 14 مرداد 1390

نویسنده :پژمان

* فواید آویشن
--------------------

آویشن ضد اسپاسم، خلط آور، اشتها آور، قاعده آور، معرق، ضد سم، آنتی‌بیوتیك، ضد سرفه، ضد انگل، ضد نفخ، تصفیه كننده خون و خواب‌آور است.

آویشن خلط‌آور، ضد سرفه، زكام، برونشیت، گلو‌درد چركی (غرغره) مفید است و برای درمان و پیشگیری از سرماخوردگی (بخور) تنگی نفس نیز می‌تواند مفید باشد.

**خواص گوارشی آویشن
--------------------------------

از خواص گوارشی آویشن می‌توان به ضد اسپاسم، ضد نفخ شكم اشاره كرد همچنین برای دل‌پیچه، سوء هاضمه، به عنوان ضد انگل، تقویت كننده معده و كبد نیز مفید است.

محمد صالحی سورمقی، متخصص تغذیه در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار می‌دارد: مشكلات تنفسی خصوصاً سرفه‌های بدون خلط یا همراه با خلط، تنگی نفس، عوامل میكروبی تنفسی و گوارشی بیماری‌زا در آشفته كردن وضعیت زندگی افراد نقش مهمی دارند.

وی با بیان اینكه آویشن باغی ضد سرفه و خلط آور قوی است، می‌گوید: آویشن باغی حاوی موادی از جمله تیمول، كارواكرول، فلاون‌ها، ساپونین و تانن است كه تیمول و كارواكرول كه در اسانس گیاه وجود دارد از مهمترین تركیبات گیاه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران بیان می‌دارد: اثر ضدانقباضی ایلئوم و برونش‌ها، از طریق تأثیر مواد مؤثره تیمول و كارواكرول بر ترشح هیستامین و استیل كولین به اثبات رسیده است همچنین فلاون‌های موجود در آویشن باغی همین عمل را با مكانیسمی دیگر انجام می‌دهند.

صالحی سورمقی می‌افزاید: خاصیت تحریك ترشحات مخاطی آویشن به وسیله اسانس آویشن به اثبات رسیده است. ساپونین‌های آن نیز این عمل را به خوبی انجام می‌دهند همچنین خاصیت ضدباكتری و ضدقارچی اسانس آویشن، مربوط به تركیبات فنولی آن (به خصوص تیمول و كارواكرول) است.

وی می‌افزاید: اسانس آویشن بر روی طیف وسیعی از میكروارگانیسم‌ها به خصوص نوع تنفسی و عوامل ایجادكننده سرماخوردگی آنها اثرات مؤثری دارد به طوری كه اثر تیمول 25 بار بیشتر از فنول ثبت شده و آثار سمی آن نیز بسیار ناچیز است.

مرتضی صفوی، متخصص تغذیه در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار می‌دارد: آویشن گیاهی كوهستانی و معطر است كه تنوع زیادی دارد؛ این گیاه دارای طبیعتی گرم و خشك است و از آن معمولاً به عنوان ادویه برای طعم‌دار كردن انواع غذاها و بعضی خوراك‌ها استفاده می‌‌كنند.

به گفته وی این گیاه در كشور ما معمولاً به صورت خشك شده و پودر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد ولی در كشورهای دیگر علاوه بر پودر آن، نوع تازه‌اش را نیز در غذا مصرف می‌كنند زیرا آویشن تازه عطر و بوی بیشتری نسبت به نوع خشك آن دارد.

این متخصص تغذیه می‌افزاید: آویشن برای تقویت اعصاب، درمان افسردگی، خستگی و بی‌خوابی مفید است و باعث كاهش فشارخون و چربی خون می‌شود. آویشن خاصیت ضد میكروبی، ضد قارچی، ضد انگلی، ضد التهاب، ضد احتقان، ضد زخم‌های داخلی، ضد آلزایمر و قابض دارد.

صفوی می‌گوید: مصرف آویشن به صورت جوشانده برای رفع تنگی نفس، برونشیت، سرفه، نفخ شكم، سوءهاضمه، آسم، سیاه‌سرفه، سرگیجه، سردرد و زكام توصیه می‌شود، برای این منظور 10 گرم آویشن را در یك لیتر آب ریخته و جوشانده آن در طول روز مصرف شود.

به گفته وی آویشن سقط كننده جنین در مادران باردار محسوب می‌شود بنابراین زنان باردار باید از مصرف آن خودداری كنند.