تبلیغات
گیاهان دارویی - جو دوسر كاهنده كلسترول خون و مقوی قلب است
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
جمعه 14 مرداد 1390

جو دوسر كاهنده كلسترول خون و مقوی قلب است

جمعه 14 مرداد 1390

نویسنده :پژمان

*فواید جو دوسر
---------------------

جو دوسر تونیك، ملین، محرك، مدر، قابض، آنتی‌اكسیدان، آنتی آلرژی، آنتی بیوتیك، ضد اسهال و ضد خونریزی است همچنین برای تقویت مغز، تحریك اعضا، برای رفع استرس، ضعف و سستی نیز می‌تواند مفید باشد. جو دوسر افزاینده میل جنسی و برای رفع اختلالات جنسی نیز مفید است.

از خواص قلبی و عروقی جو دوسر می‌توان به كاهش كلسترول خون، تقویت خون و قلب، ضد تصلب شرائین، ضد فشار خون و ضد خونریزی اشاره كرد.

مهمترین كاربرد جو دو سر پاكسازی دستگاه گوارش از پسمانده‌های غذایی خصوصاً در روده است كه بعد از آن اثر جو دوسر بر سیستم ادراری است كه با مكانیسم ضد التهاب و مدر باعث رفع مشكلات كلیوی می‌شود.

خاصیت دیگر یولاف تقویت قلب و خون است كه سموم خونی از جمله كلسترول زیاد از خون را خارج می‌كند و باعث تقویت اعصاب می‌شود.

مریم نجفی، متخصص تغذیه در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار می‌دارد: امروزه تحقیقات نشان داده است كه بیماری‌های قلبی ارتباط مستقیم به رژیم غذایی افراد دارند.

به گفته وی مصرف گندم برای قلب و گردش خون مفید است و می‌تواند سطح LDL كلسترول خون را كاهش دهد و كسانی كه تحت استرس هستند و سطح كلسترول خون آنها بالاست، مفید است. گندم سرشار از ویتامین B و E است.

نجفی می‌افزاید: جوی دو سر برای سلامت شریان‌ها مفید است كلسترول خون را كاهش می‌دهد پایین آوردن سطح كلسترول خون و استرس است.

مرتضی صفوی، كارشناس تغذیه نیز اظهار می‌كند: «جو» حاوی انواع پُلی ساكاریدها نظیر نشاسته و دكسترین است. گیاهك جوانه «جو» حاوی تركیبات روغنی از جمله اسیدهای چرب اسید استئاریك، اسید پالمتیك، اسید اولئیك و اسید لینولئیك است.

به گفته وی «جو»، از نظر طب قدیم ایران سرد و خشك است و بسیار مقوی است. جوشانده‏ حاصل از مخلوط دانه‏های جو همراه با «جوی دوسر» و گندم ماده غذایی بسیار مقوی در درمان ضعف عمومی بدن است، جو دوسر دارای مقادیر بالایی از فسفر است و برای اعصاب و فعالیت‌های ذهنی بسیار مفید است.