تبلیغات
گیاهان دارویی - آموزش كشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
شنبه 15 مرداد 1390

آموزش كشت گیاهان دارویی در خراسان شمالی

شنبه 15 مرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

محسن رحمانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بجنورد اظهار داشت: برگزاری دوره‌های تخصصی از رویكردهای جهاد دانشگاهی استان بوده، از این رو امید می‌رود تا دوره‌های آموزشی كشت گیاهان دارویی امسال در این مركز برپا شود.
وی تنوع گیاهان دارویی در خراسان شمالی را یكی از مهم‌ترین دلایل برگزاری این دوره‌ها عنوان كرد و گفت: باید از ظرفیت‌های گیاهان دارویی در استان به بهترین شكل استفاده و بهره برداری شود.
رحمانی در ادامه با اشاره به تنوع دوره‌های آموزشی در جهاد دانشگاهی خراسان شمالی اظهار داشت: این تنوع دوره‌های آموزشی سبب شده تا صرفاً در سال گذشته 4 هزار و 500 نفر در این دوره‌ها شركت كنند.
وی اضافه كرد: هم‌اكنون جهاد دانشگاهی یكی از مهم‌ترین مراكز برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی و ارائه آموزش‌ها به كاركنان دستگاه‌ها به شمار می‌رود.
معاون آموزشی جهاد دانشگاهی خراسان شمالی دانشجویان، اعضای شركت‌های تعاونی، كاركنان ادارات، مسئولان كنترل كیفیت واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین مدیران و مربیان مهدهای كودك استان را از جمله گروه‌هایی برشمرد كه این آموزش‌ها به آنان ارائه می‌شود.
وی با بیان اینكه دوره‌های این مركز در قالب دوره‌های آموزشی كوتاه مدت عمومی و تخصصی برگزار می‌شود، گفت: سه مركز آموزشی جهاد دانشگاهی در شهرهای اسفراین، شیروان و بجنورد فعال است.
بر اساس آمار مراكز تحقیقاتی كشاورزی 110 گونه گیاهی در خراسان شمالی شناسایی شده كه 15 درصد آن را گیاهان دارویی و صنعتی تشكیل می‌دهد.
خراسان شمالی به خاطر برخورداری از آب و هوای مناسب، گیاهان دارویی و معطر زیادی را در خود جای داده است.