تبلیغات
گیاهان دارویی - ایجاد بزرگترین مزرعه گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
دوشنبه 17 مرداد 1390

ایجاد بزرگترین مزرعه گیاهان دارویی در چهارمحال و بختیاری

دوشنبه 17 مرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهركرد، عبدالله تقی‌پور ظهر امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت 16 مرداد سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی از برگزاری دوره‌های تخصصی یكی از مهم‌ترین رویكردهای جهاد دانشگاهی این استان است كه باتوجه غنی بودن این استان به لحاظ برخورداری از منابع عظیم و متنوع گیاهان دارویی این مزرعه در این استان ایجاد می‎شود.
وی با تأكید بر ضرورت استفاده بهینه از ظرفیت گیاهان دارویی در این استان، گفت: با ارتقای سطح كشت و تكثیر گیاهان دارویی متناسب با آب و هوا و اقلیم این استان می‌توانیم یك الگوی كشت با صرفه به كشاورزان ارائه دهیم.
تقی پور با بیان اینكه این مزرعه با حمایت مسئولان جهاد كشاورزی و استانداری در سطح وسیعی ایجاد می‎شود، افزود: این مزرعه محلی برای تحقیقات علمی پژوهشی در حوزه گیاهان دارویی خواهد شد تا به عنوان یك پایبوت مناسب برای كشاورزان این استان فراگیری دوره‌های آموزشی كشت گیاهان دارویی در دستور كار قرار خواهد گرفت.
رئیس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان كرد: تكثیر گیاهان دارویی كه ارزش اقتصادی بسیار داشته و گیاهان باصرفه‌ای كه بتوان فرآورده‌های دارویی مناسبی از آن استحصال كرد كه در بازارهای داخلی و خارجی درآمدزایی مناسب داشته باشد از جمله برنامه‌های هدفگذاری این جهاد است.
وی با اشاره به اعتبارات لازم به‌منظور بهره‌مندی از این طرح، گفت: میزان اعتبار لازم به‌منظور ایجاد و راه‌اندازی این مزرعه حدود 30 میلیارد ریال برآورد شده است.
تقی پور در ادامه با اشاره به فرارسیدن 16 مرداد سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، تصریح كرد: انجام فعالیت‌های فرهنگی و پژوهشی با اتكا و اعتقاد به نیروهای انقلابی و خودباور كشور، برپایی كرسی آزاداندیشی، انجام فعالیت‌های دینی ـ فرهنگی و حركت به سمت روح اسلامی و انقلابی شدن از مهم‌‌ترین رویكردهای این نهاد آموزشی است.
وی با بیان اینكه فعالیت‌های حوزه آموزشی جهاد دانشگاهی در دو دوره كوتاه مدت و بلندمدت اجرایی می‎شود، گفت: عمدتا فعالیت‌های این جهاد منطبق بر نیازهای آموزشی كشور است، چراكه تخصصی كار كردن در رأس فعالیت‌های آموزشی این نهاد قرار دارد.
این مقام مسئول با اشاره به ارائه خدمات درمانی توسط جهاد دانشگاهی، افزود: ایجاد بانك خون بندناف در این استان با همكاری پژوهشكده رویان در سال گذشته از مهم‌ترین خدمات درمانی جهاد دانشگاهی این استان است.
وی ادامه داد: احداث مركز درمانی ناباوری در این استان از جمله اولویت‌های درمانی جهاد دانشگاهی است كه طی توافقات انجام شده با علوم پزشكی امسال در این استان احداث می‎شود.
تقی پور خاطرنشان كرد: احداث این مركز در این استان نیازمند تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار است.