تبلیغات
گیاهان دارویی - كوثر قطب فرآوری گیاهان دارویی می‌شود
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
چهارشنبه 26 مرداد 1390

كوثر قطب فرآوری گیاهان دارویی می‌شود

چهارشنبه 26 مرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، صراف احمدی در بازدید از مزارع گیاهان دارویی كوثر اظهار داشت: برای نخستین بار در شهرستان كوثر طرح كشت گیاهان دارویی اجرایی شده است.
وی از اجرای طرح كاشت گیاهان دارویی در این شهرستان برای نخستین بار خبر داد و افزود: این شهرستان با وجود بیش از 200 گونه گیاه دارویی خودرو می‌تواند به مركز مهمی برای تولید گیاهان دارویی تبدیل شود.
این مسئول ادامه داد: ظرفیت‌های ممتاز و قابل توجه شهرستان در این صنعت غیر قابل انكار بوده و تلاش می‌شود با حمایت از فعالان، این صنعت در شهرستان كوثر توسعه یابد.
مدیر جهاد كشاورزی كوثر اظهار داشت: هم اكنون زمینه‌های بسیار مطلوبی برای توسعه كشت گیاهان دارویی در كوثر فراهم شده و با تحقق این مهم در آینده‌ای نزدیك می‌توان علاوه بر تولید انبوه گام بلندی برای اشتغال‌زایی برداشت.
وی افزود: كاشت تولیدات گیاهان دارویی برای نخستین بار در این شهرستان با هدف استفاده بهتر از موهبت‌های طبیعی شهرستان و كمك به اشتغالزایی و تولید ثروت در منطقه انجام می‌شود و در این زمینه مقدمات ایجاد كارگاهی برای تولید محصولات گیاهان دارویی فراهم شده است.
احمدی بیان داشت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال شاهد توسعه كشت گیاهان دارویی و استحصال گیاهان دارویی خواهیم بود.
این مسئول خاطرنشان كرد: برخی گونه‌های خودرو در شهرستان كوثر شامل بومادران، شوید، نسترن وحشی، ختمی، زرشك، كاسنی، جعفری وحشی، گلپر، شیرین بیان، مغز بادام تلخ، كنگر وحشی، گشنیز صحرایی، بارهنگ، تمشك، كلپوره، آویشن، گزنه، بنفشه و بابونه گاوی است.
مدیر جهاد كشاورزی كوثر در زمینه خواص برخی از این گیاهان گفت: از دم‌كرده برگ‌های گزنه برای تقویت قلب و درمان كم‌خوابی، بنفشه معطر برای سرفه، گونه‌های مختلف نعناع برای تسكین اعصاب و درمان كم‌خوابی، شیرین بیان برای درمان برونشیت و آویشن برای درمان آسم استفاده می‌شود.