تبلیغات
گیاهان دارویی - اصفهان رتبه نخست تولید گیاهان دارویی را دارد
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
چهارشنبه 26 مرداد 1390

اصفهان رتبه نخست تولید گیاهان دارویی را دارد

چهارشنبه 26 مرداد 1390

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

علیرضا ذاكر اصفهانی اظهار داشت: انتظار داریم با تلاش محققان و حمایت صنایع داروسازی از دستاورد دارویی كه جهت درمان سكته انجام شده است، این داروی به سبد دارویی كشور اضافه و سبب ارتقای سلامت مردم جامعه شود.
وی از تلاش‌های رئیس پایگاه تحقیقاتی علوم سلولی پژوهشكده رویان قدردانی و تصریح كرد: استان اصفهان رتبه نخست را با توجه به خشكسالی‌های اخیر در بخش گیاهان دارویی كسب كرده است.
استاندار اصفهان با بیان اینكه دانشگاه‌ها باید در اختیار حاكمیت و بدنه اجتماعی باشد، افزود: تعامل خوبی بین دانشگاه و بدنه اجتماعی جامعه وجود دارد.
وی تاكید كرد: تعامل و ارتباط دانشگاه‌ها با بدنه اجتماعی جامعه سبب دستیابی به پیشرفت و فناوری‌های زیادی شده است.
ذاكر اصفهانی با بیان اینكه فعالیت‌های خوبی در جهاد دانشگاهی و مراكز علمی و تحقیقاتی اصفهان صورت می‌گیرد، بیان داشت: استان اصفهان در بعد علمی و سایر بخش‌ها دارای ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای است.
وی گفت: امروز جهت‌گیری‌های مراكز علمی، تحقیقاتی و پژوهشی اقتصادی است.
استاندار اصفهان با بیان اینكه عمده‌ترین كار شهرك و پارك‌های علمی تبدیل ایده به فناوری، تجاری‌سازی و تولید ثروت است، اظهار داشت: دانشگاه‌ها باید با دولت تعامل داشته باشد.
وی با بیان اینكه در كشورهای توسعه یافته دانشگاه‌ها و مراكز علمی و تحقیقاتی ركن اصلی جامعه هستند، اضافه كرد: در این كشورها توسعه بدون این مسیر معنا و مفهومی ندارد.
ذاكراصفهانی با بیان اینكه دانشگاه و مراكز علمی سبب اعتلای كشور میشوند، ادامه داد: اصفهان به عنوان منطقه علم و فناوری از سوی دولت شناسایی شده است.
وی گفت: جهاد دانشگاهی اصفهان بخشی از منطقه ویژه علم و فناوری باید باشد.
استاندار اصفهان با بیان اینكه مردم باید از فعالیت‌های شهرك و پارك فناوری مطلع باشند، ادامه داد: درصدد هستیم اعضای شورای ادارای استان از این مراكز بازدید كنند.
وی با بیان اینكه 100 واحد دانشگاهی در استان اصفهان وجود دارد، اضافه كرد: استانداری اصفهان ارتباط و تعامل خوبی با دانشگاه‌های استان اصفهان دارد.
ذاكراصفهانی با بیان اینكه ایجاد شهركهای علمی و آموزشی مورد بررسی قرار میگیرد، بیان داشت: ایجاد فرهنگسرای دانشجویی كار شهرداریها است كه هماهنگی آن انجام می‌شود.
وی با بیان اینكه ایجاد پژوهشكده آب در اصفهان لازم است، اظهار داشت: جهاد دانشگاهی در حوزه آب فعالیت و كار ارزشمندی را انجام دهد.