تبلیغات
گیاهان دارویی - آفتیمون برای درمان بیماری‌های عصبی مفید است
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
یکشنبه 24 مهر 1390

آفتیمون برای درمان بیماری‌های عصبی مفید است

یکشنبه 24 مهر 1390

نویسنده :پژمان

مرتضی صفوی، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: آفتیمون گیاهی سرخ رنگ است و در بهار می‌روید؛ شاخ و برگ‌های باریکی دارد و از خانواده انگل‌هاست که به دور گیاهان می‌پیچد و رنگ تخم آن سرخ مایل به زرد است که ریشه‌اش به رنگ هویج یا زردک است.

وی گفت: در واقع آفتیمون، سودا و بلغم را از خون از بین می‌برد و همراه با گل بنفشه، مسهل صفراست؛ از گیاه آفتیمون برای درمان امراض روحی و عصبی مثل سردردها، بی‌حسی مفاصل و مالیخولیا استفاده می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اضافه کرد: آفتیمون برای ضعف معده، جگر و طحال مفید است، بیماری‌های زنانه را درمان می‌کند همچنین قابض است و از خونریزی‌های زنانه جلوگیری می‌کند.


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا»، گیاه دارویی آفتیمون دارای طبیعت گرم و خشک و مسهل سودا و بلغم است. 

 گیاه آفتیمون از نظر خواص شبیه به آویشن بوده و یکی از پرکاربردترین گیاهان دارویی برای رفع جنون است و مهمترین مکانیسم آفتیمون نیز پاکسازی اخلاط از بدن خصوصا سودا از مغز است؛ این گیاه ضد سودای بسیار قوی است و در قدیم آن را داروی جنون می‌نامیدند.

در حقیقت آفتیمون پاک کننده اختصاصی سودا از بدن است و به دلیل طبیعت گرم و خشکی که دارد، بلغم را نیز از بدن می‌زداید.

از خواص مغزی عصبی آفتیمون می‌توان به پاکسازی اخلاط مغز از سودا، تقویت حافظه، رفع جنون، رفع وسواس، رفع بی‌خوابی، رفع تشنج و صرع و رفع بی‌حسی اعضا اشاره کرد.

خواص گوارشی آفتیمون شامل ملین، تقویت معده و کبد، ضد درد دل، ضد اختلالات صفراوی و ضد کبد چرب است.