تبلیغات
گیاهان دارویی - افزایش 77 هکتاری کشت گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد
گیاهان دارویی
وبلاگ گیاهان دارویی
جمعه 15 بهمن 1395

افزایش 77 هکتاری کشت گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد

جمعه 15 بهمن 1395

نوع مطلب :عمومی، 
نویسنده :پژمان

جعفر گوهرگانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج، با اشاره به برنامه‌ها و سیاست‌های جهاد کشاورزی در حوزه‌ها و بخش‌های مختلف اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی در زمینه عمرانی و اقتصادی گام‌های خوبی در سطح استان برداشته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد احداث باغات را از جمله پروژه‌های عمرانی و اقتصادی عنوان کرد و گفت: توسعه باغات شیب‌دار سازگار با کم‌آبی را با تکنیک خاصی در دستور کار قرار دادیم که اجرای آن در منطقه موگر بویراحمد جواب داد و در مناطق مختلف آن را اجرا کردیم.

گوهرگانی اجرای 500 هکتار گل‌محمدی در مناطق استان کهگیلویه و بویراحمد را از پروژه‌های مهم عمرانی اقتصادی عنوان کرد و گفت: تلاش داریم که گل‌محمدی، انگور و بادام را که مقاوم به کم آبی هستند در سطح اراضی شیب‌دار اجرا کنیم.

وی تصریح کرد: به صورت یکپارچه برنامه‌ای برای باغات آبی در بویراحمد و دنا نداریم و برنامه اراضی شیب‌دار را اجرا خواهیم کرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: در سال زراعی گذشته بیش از 66 هزار و 700 تن گندم سیلویی و 10 هزار و 347 تن گندم دیم خریداری کردیم که رکورد بالایی زدیم‌.

گوهرگانی تصریح کرد: در سال جاری مراکز خدمات و کارشناسان را ملزم کردیم که بذور اصلاح‌شده در اختیار بهره‌برداران قرار دهند و زمان کشت را رعایت کنند و بر نحوه کاشت، داشت و برداشت نظارت لازم صورت گیرد.

وی کشت گیاهان دارویی را از دیگر برنامه های جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: گیاهان دارویی در سطح کشور متقاضیان خاص خود را دارد که بانوان کهگیلویه و بویراحمد در این حوزه بسیار فعال بودند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: در اراضی زراعی استان 124 هکتار کشت گیاهان دارویی را داشتیم که در سال زراعی جاری 77 هکتار در دست کاشت داریم.

گوهرگانی بیان کرد: با اجرای کشت گیاهان دارویی می‌توان خلاء بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد را برطرف کرد.